shadow

Rumānijā, Francijā un Vācijā turpinās zemnieku protesti

29/01/2024

Francijas lauksaimnieki rīko piketus, izceļot savas neapmierinātības saistībā ar ienākumu samazināšanos, izmaksu pieaugumu un to, ko viņi uzskata par pārmērīgu regulējumu lauksaimniecības nozarē.

Francijas valdība centās nomierināt lauksaimniekus, kuri arvien lielākā skaitā bloķē ceļus un rīko protesta akcijas pie sabiedriskajām ēkām. Šādu rīcību izraisījusi degvielas nodokļa paaugstināšana, kas izraisa ilgu lauksaimnieku neapmierinātību.

Dažās vietās valsts austrumos simtiem zemnieku ap Stasbūru bloķēja autostrādi M35. Beļģijas pierobežā arī tika novēroti vairāki desmiti traktoru, kas pārvietojās pa autostrādi A1. Francijas dienvidos tika bloķēta daļa ceļu ap Aviņonu un Marseļu, bet dienvidrietumos traktori īpaši lēni virzījās pa Bordo apkārtceļu, ievērojami ietekmējot pārējo satiksmi.



Pagājušajā nedēļā Berlīnē ik dienu jau no agras rīta pulcējusies aptuveni 500 traktoru karavāna. Protesti ir izplatījušies arī citās pilsētās, tostarp Hamburgā, Ķelnē, Brēmenē, Nirnbergā un Minhenē. Katrā protesta akcijā reģistrēti līdz pat 2000 traktoru. Turklāt zemnieki ir bloķējuši vairākas Vācijas automaģistrāles, rada nopietnas traucējumus satiksmes plūsmai.

Protesti, kas saistīti ar lauksaimnieku neapmierinātību un tiekot rīkoti ar traktoru karavānām un ceļu blokādēm, ievērojami ietekmē loģistikas nozares darbību. Šie protesti rada daudzpusīgas negatīvas sekas loģistikai, tostarp:

  • Satiksmes traucējumi: Autoceļu blokādes un traktoru karavānas izraisa satiksmes sastrēgumus un kavējumus uz ceļiem, kas negatīvi ietekmē preču transportu un piegādes ķēdi.
  • Autotransporta aizkavēšanās: Protesti var novest pie piegāžu aizkavējumiem, jo transporta līdzekļi nevar brīvi pārvietoties pa bloķētajiem ceļiem.
  • Problēmas ar piegādēm un saņemšanu: Uzņēmumi, kas ir atkarīgi no laiksakarīgām piegādēm un izkraušanas, var saskarties ar grūtībām saņemt preces laikus vai savlaicīgi nogādāt produktus patērētājiem.
  • Palielinātas izmaksas: Loģistikas uzņēmumi var piedzīvot palielinātas izmaksas, jo transporta līdzekļi ir spiesti meklēt alternatīvus ceļus vai izvairīties no bloķētajiem maršrutiem.
  • Neprognozējamība un neskaidrība: Loģistikas plānošana kļūst sarežģīta un neprognozējama, jo protesti var izraisīt neparedzētas situācijas un mainīt piegādes grafikus.