shadow

Konteineru pārvadājumi

Konteineru pārvadājumi tika ieviesti loģistikas industrijā, lai optimizētu kravu pārvadājumus – padarītu tos vienkāršākus, drošākus un izdevīgākus izmaksu ziņā. Ņemot vērā, ka konteineri tiek uzskatīti par atsevišķām unificētām vienībām, tiek ievērojami atvieglots pārkraušanas process. Tāpat konteineru pārvadājumi ir izdevīgi no drošības viedokļa, jo konteineri tiek izgatavoti no izturīga metāla – visbiežāk no tērauda vai alumīnija sakausējumiem, kas atbilst starptautiskiem loģistikas standartiem un garantē kravas drošību pārvadājuma laikā. Turklāt ar konteineru pārvadājumiem ir iespējams transportēt praktiski jebkādas kravas.

SIA LOĢISTIKAS RISINĀJUMI sniedz ne tikai multimodālus konteineru pārvadājumus, tai skaitā pakalpojumu no durvīm līdz durvīm, bet arī nodrošina dažādu konteineru veidus un papildpakalpojumus. Konteineru pārvadājumi ir iespējami ar dažādiem transportlīdzekļiem – gan auto, gan avio, gan arī jūras konteineru pārvadājumi.

SIA LOĢISTIKAS RISINĀJUMI ir vairāk nekā 16 gadu pieredze dažādu pārvadājumu veikšanā, un konteineru pārvadājumi mūsu darbā ir ierasta prakse. Konteineru pārvadājumi ir viena no populārākajām izvēlēm, ja krava ir jātransportē tālu un ar vairākiem pārkraušanas posmiem. Ņemot vērā, ka visur tiek izmantoti standarta moduļu konteineri, konteineru pārvadājumi atvieglo pārvadātāju un pārkrāvēju darbu, tādā veidā ietaupot kopējo kravas piegādes laiku.

Mūsu komandai varat uzticēt vispiemērotāko konteineru ieteikšanu atbilstoši kravas gabarītiem un specifikai, kā arī maršruta plānošanu un pārvadājuma koordinēšanu uz jebkuru vietu pasaulē. Ja vēlaties uzzināt vairāk par konteineru pārvadājumiem, sazinieties ar mums un saņemiet bezmaksas konsultāciju!

Kā notiek konteineru pārvadājumi

Konteineru pārvadājumi ir optimālākais veids, kā pārvadāt dažāda veida kravas, jo kravas tiek ievietotas standartizētos konteineros. Tie parasti tiek īstenoti pēc standartizēta plāna, t.i., vai nu ražotāji iekrauj savas preces konteineros un sazinās ar loģistikas uzņēmumiem, lai transportētu konteinerus saņēmējam, vai arī sazinās ar loģistikas uzņēmumu, kurš nodrošina gan preces iekraušanu konteineros, gan visu transportēšanas procesu.

Lielākais ieguvums šim pakalpojumam ir tāds, ka konteineru pārvadājumi netiek ierobežoti ar vienu transporta veidu. Tas paredz iespēju, ka konteineru pārvadājumi tiek organizēti no durvīm līdz durvīm. Piemēram, no ražotnes konteineri ar auto tiek aizvesti līdz nākamajam pārkraušanas posmam ostā. Konteineru pārvadājumi ar autotransportu ir salīdzinoši izplatīts veids ne tikai pateicoties cenai, ātrumam un mūsdienās pielāgotajiem transportlīdzekļiem – konteinervedējiem, mazgabarīta un lielgabarīta auto manipulatoriem un sānu iekrāvējiem, bet arī tāpēc, ka ar auto konteineri tiek nogādāti uz ostām, termināļiem vai dzelzceļiem. Jūras konteineru pārvadājumi ir izplatīts variants pateicoties šī pakalpojuma ievērojami lētajām izmaksām. No visiem konteineru pārvadājumiem tieši ar jūras konteineru pārvadājumiem var transportēt liela apjoma un svara konteinerus, turklāt uz tāliem piegādes punktiem un par zemām cenām.

Konteineru veidi

Kā jau minējām, pastāv vairāki konteineru veidi, katrs no tiem pilda savu funkciju. Lai gan tie visi tiek veidoti pēc standartizētiem moduļiem, lai atbilstu konteineru pārvadātāju un preču eksportētāju un importētāju prasībām, tiem var atšķirties vai nu izmēri, vai funkcionalitāte. Piedāvājam dažādus konteineru veidus, turklāt pārvadāšanas iespējas gan ar pilnu, gan saliktu kravu. Mūsu speciālisti palīdzēs saprast, kurš no konteineriem ir vislabāk piemērots katrai kravai, ņemot vērā tās specifiku. Piedāvājumā ir sekojoši konteineru veidi:

  • Standarta konteineri jeb sauso kravu konteineri. Tie ir 6 un 12 metru konteineri, kas visbiežāk tiek izmantoti jūras konteineru pārvadājumiem. Šie konteineri ir hermētiski noslēgti, un kravu tajos var izvietot uz attiecīgi 11 vai 22 eiropaletēm. Tomēr ar šiem konteineriem nav iespējams pārvadāt īpašās vai ievērojami smagās kravas, jo to kravnesība ir aptuveni 2-4 tonnas.
  • Atvērta tipa konteineri izmēros ir tādi paši kā standarta konteineri (6 un 12 metru konteineri), tomēr to atšķirība slēpjas kravnesībā un dizainā. Tie ir pielāgoti ar atvērtu augšējo daļu, kas paredz negabarīta kravu ērtāku iekraušanu un transportēšanu. Kravnesībā tie īpaši pārspēj standarta kravas. Piemēram, 6 metru konteinera kravnesība ir 28 tonnas, savukārt 12 metru konteinera kravnesība ir 30 tonnas.
  • Platformas tipa konteineri ir līdzīgi atvērtā tipa konteineriem, tikai tiem ir vēl augstāka kravnesība. Ar platformas tipa konteineriem pārsvarā tiek pārvadātas smagsvara un lielgabarīta kravas, piemēram, lauksaimniecības, rūpniecības iekārtas un tehnikas. Tiem ērtākas kravu iekraušanas un pārvadāšanas vajadzībām ir īpaši pielāgots dizains – nav ne tikai jumta jeb augšējās daļas, bet nav arī sānu. Tas nozīmē, ka gan kravu pārvadātājiem, gan kravu īpašniekiem ir jāpievērš īpaša uzmanība konteinera nostiprināšanai, lai izvairītos no tā bojājumiem laika apstākļu, ceļa negadījumu vai citu apstākļu dēļ.
  • Ventilējamie kravas konteineri ir tādi konteineri, kuriem sānos ir izveidoti caurumi, lai veicinātu gaisa plūsmas cirkulāciju. Šos konteinerus izmanto precēm ar īsu derīguma termiņu, kam nepieciešama gaisa apmaiņa ar ārējo vidi – pārsvarā tos izmanto kafijas, kakao un graudaugu transportēšanai un uzglabāšanai.
  • Refrižeratoru konteineri līdzīgi kā ventilējamie konteineri tiek izmantoti ātrbojīgu preču pārvadāšanai. Tomēr refrižeratoru konteineri papildus spēj uzturēt arī nemainīgu temperatūru visa pārvadājuma laikā. Ja pārsvarā tos izmanto saldēto pārtikas produktu, kā arī piena, olu, augļu, dārzeņu un citu pārtikas produktu, kam ir īss derīguma termiņš, pārvadāšanai, tas nebūt nenozīmē, ka refrižeratoru konteineri piemēroti tikai temperatūrām zem vai ap 0°C. Refrižeratoru konteineri pēc būtības nozīmē, ka tie ir aprīkoti ar iekšējās temperatūras uzturēšanas sistēmu, un tikpat labi visa pārvadājuma laikā var uzturēt līdz pat +25°C temperatūru.
  • ISO cisternas jeb tanktvertnes tiek izmantotas šķidro kravu pārvadāšanai un uzglabāšanai, kas aprīkotas ar termoregulāciju un apsildes sistēmām. Tās izmanto vai nu pārtikas produktu, vai bīstamo šķidro kravu pārvadāšanai. Mēs īpašu uzmanību piešķiram tankkonteineru pārvadājumiem ne tikai tāpēc, ka tie ir salīdzinoši nestabili šķidrās kravas dēļ, bet tostarp ir vēl būtiskāks iemesls – šo divu kravu konteinerus nekādā gadījumā nedrīkst sajaukt savā starpā.

Ieguvumi, izvēloties konteineru pārvadājumus

Izvēloties konteineru pārvadājumus, Jūs saņemsiet vairākus ieguvumus. Mēs ne tikai sniegsim Jums bezmaksas konsultāciju par vispiemērotāko konteineru izvēli un citiem būtiskiem jautājumiem par savas kravas transportēšanu, bet arī nodrošināsim tām maksimālu drošību, izvēloties uzticamus sadarbības partnerus, kas ar īpašu uzmanību veic pārkraušanas un nostiprināšanas darbus. Mūsu piedāvājumā ir gan slēgti, gan atvērta tipa konteineri, gan īpaši pielāgoti dažādu specifisku kravu pārvadāšanas vajadzībām. Tāpat mēs piedāvājam salikto un pilno kravu konteineru pārvadājumus, tādā veidā pielāgojoties dažādu klientu vajadzībām un kravu apjomiem.

Mūsu profesionāļu komanda, kas ar īpašu uzmanību un individuālu pieeju strādā ar katru klientu, nodrošina stabilas un savlaicīgas konteineru piegādes uz tuviem un tāliem galamērķiem. Mēs spēsim nogādāt Jūsu kravu uz jebkuru vietu pasaulē, izmantojot multimodālos pārvadājumus. Ņemot vērā, ka krava tiks pārvadāta konteineros, tās bojājumu un bojāejas risks ir ļoti zems. Neskatoties uz galamērķa attālumu, kur jānogādā krava, mēs izvērtējam izdevīgāko maršrutu opcijas, lai piedāvātu katram klientam maksimāli labāku variantu un cenas. Turklāt Jūsu ērtībai mēs piedāvājam arī dažādus papildpakalpojumus, kā piemēram, kravas izsekošanu, kravas apdrošināšanu, formalitāšu kārtošanu un muitas brokera pakalpojumus, kā arī kravas koordinēšanu noliktavās.

Lai saņemtu konsultāciju par konteineru pārvadājumiem, sazinieties ar mūsu speciālistiem!