shadow

Lielgabarīta kravu pārvadājumi

Lielgabarīta (negabarīta) kravu pārvadājumi ir visa veida kravu pārvadājumi, kas neatbilst standarta kravas izmēriem, un kā pārvešanai nepieciešama īpašs transports un unikāla tehnika iekraušanas un izkraušanas darbiem. Lielgabarīta kravu pārvadājumus izmanto tādos gadījumos, kad nav iespējams kravu sadalīt vai izjaukt, vai arī tas ir finansiāli un laika ziņā pārāk ietilpīgs process. Lielgabarīta kravu pārvadājumi tiek veikti uz nestandarta platformām, pārvadājuma laikā mēdz tikt izmantoti multimodāli pārvadājumi jeb kravas transportēšana ar vairākiem transporta veidiem, ne tikai ar sauszemes, jūras vai avio transportu. Tas paplašina lielgabarīta kravu nogādāšanas iespējas uz praktiski jebkuru galamērķi pasaulē.

SIA LOĢISTIKAS RISINĀJUMI piedāvājumā ir visa spektra lielgabarīta kravu pārvadājumi – lielgabarīta (negabarīta) kravu plānošanas un koordinēšanas darbi, transportēšanas, iekraušanas un izkraušanas, kā arī lietvedības un saskaņošanas darbi. Mūsu ilggadējais darbs ar dažādas sarežģītības lielgabarīta kravu pārvadājumu projektiem ir ļāvis uzkrāt vērtīgu pieredzi, lai turpmāk palīdzētu īstenot aizvien unikālākus projektus un izdevīgākus risinājumus. Sadarbībā ar mūsu starptautiskajiem partneriem mūsu piedāvājumā ir lielgabarīta kravu pārvadājumi uz ļoti plašu galamērķu sarakstu, maksimāli apmierinot pat ģeogrāfiski sarežģītākās klientu negabarīta kravu pārvadājumu vēlmes.

Mūsu darbu raksturo fleksibilitāte, augsta pakalpojumu drošība un kvalitāte visos lielgabarīta jeb negabarīta kravu pārvadājumu īstenošanas posmos.

Lielgabarīta (negabarīta) kravu veidi

Izšķir divus dažādus negabarīta kravu veidus – lielgabarīta un smagsvara kravas. Lielgabarīta kravas ir tādas, kuru transportlīdzekļa vai tā sastāva izmēri pārsniedz ceļu satiksmes noteikumos atļautos izmērus, savukārt smagsvara kravas pārsniedz ceļu satiksmes noteikumos pieļauto transportlīdzekļa faktisko masu vai ass slodzi. Smagsvara kravu pārvadājumi tiek īstenoti ar īpašiem smagsvara treileriem, kas spēj panest kravas slodzi.

Lielgabarīta kravu pārvadājumi mēdz būt krasi atšķirīgi – esam saskārušies ar dažādiem kravu veidiem, īstenojot atšķirīgus projektus. SIA LOĢISTIKAS RISINĀJUMI palīdz īstenot klientiem visus negabarīta kravu pārvadājumus un nebaidās no jauniem izaicinājumiem, taču visbiežāk īstenotie lielgabarīta jeb negabarīta kravu pārvadājumi ir šādi:

 • infrastruktūras būvniecības un citas industriālās tehnikas,
 • lauksaimniecības tehnikas,
 • mežizstrādes tehnikas,
 • vēja ģeneratori,
 • moduļu mājas un ēku konstrukcijas elementi,
 • māksla,
 • ūdenstransports,
 • citas nestandarta kravas, kam nepieciešami lielgabarīta kravu pārvadājumi.

Atkarībā no kravas veida, izpildām smagsvara un lielgabarīta kravu sagatavošanu, iekraušanu un izkraušanu, kā arī pavadošā transporta pakalpojumu un lielgabarīta jeb negabarīta kravu pārvadājumu atļaujas nokārtošanu, ja ir tāda nepieciešama. Mēs pārliecināmies, ka lielgabarīta kravu pārvadājumi aptver visus nepieciešamos pakalpojumus, lai klients būtu drošs par saņemtā pakalpojuma izpildes kvalitāti.

Lielgabarīta (negabarīta) kravu pārvadājumu cenas

Lielgabarīta kravu pārvadājumi, salīdzinājumā ar citiem kravu pārvadājumiem, ir ar augstākām izmaksām, jo paredz nestandarta tehnikas un risinājumu pielietošanu. Izcenojumus ietekmē ne tikai specializētu transporta veidu un tehnikas izmantošana, bet arī smagsvara kravu pārvadājumu galamērķis, tātad maršruts, kravas izmēri un svars. Piemēram, ja kravas platums nepārsniedz 3 metrus, transportēšanas izmaksas būs zemākas, jo nebūs nepieciešama lielgabarīta jeb negabarīta kravu pārvadājuma atļaujas formēšana. Līdzīgi lielgabarīta kravu pārvadājumu izmaksas var būt augstākas, ja kravas pārvadāšanas vajadzībām jānodrošina eskorts jeb pavadošā transporta pakalpojumi, lai pārvietošanās starp citiem ceļu satiksmes dalībniekiem būtu droša. Visbeidzot cenu atšķirība veidojas ne tikai atkarībā no lielgabarīta kravas galamērķa attāluma, bet arī no transporta veida – vai kravu var nogādāt ar sauszemes transportu, vai tomēr būs nepieciešams multimodāls pārvadājums, izmantojot vairākus transporta veidus. Negabarīta kravu pārvadājumu maršruta plānošana ir zināšanu un laika ietilpīgs process, jo atkarīgi no kravas parametriem ir jāņem vērā visi ceļa ierobežojumi, kas var būt apgrūtinoši pārvadājuma nodrošināšanai – ceļa platums, krustojumu lielums, tiltu augstums u.c. Nedrīkst arī aizmirst par meteoroloģisko un citu apstākļu ietekmi uz negabarīta kravām, tas ir būtisks priekšnoteikums drošai negabarīta kravu pārvadājuma maršruta izstrādei. Lielgabarīta kravu pārvadājumi no dažādiem aspektiem ir sarežģīti, taču ar SIA LOĢISTIKAS RISINĀJUMI Jūsu negabarīta krava nokļūs galamērķī ātri un droši!

Lai noskaidrotu precīzas izmaksas tieši Jūsu lielgabarīta (negabarīta) kravu pārvadājumam, sazinieties ar mūsu speciālistiem!

Lielgabarīta un smagsvara pārvadājumu atļauja

Lielgabarīta (negabarīta) kravu pārvadājumiem nepieciešama speciāla atļauja – lielgabarīta un smagsvara pārvadājumu atļauja, ko izsniedz Latvijas Valsts ceļi pēc MK noteikumiem Nr. 343. Šo atļauju nepieciešams saņemt visiem lielgabarīta kravu transportlīdzekļiem, izņemot tos transportlīdzekļus, kas veic ceļu uzturēšanas darbus vai veic transportlīdzekļa vilkšanu.

Lielgabarīta un smagsvara pārvadājumu atļauju izsniedz uz 3 dažādiem termiņiem: uz vienu pārvadājuma reizi, uz 12 mēnešiem vai uz neierobežotu termiņu.

Atļauja vienai pārvadāšanas reizei noteiktam transportlīdzeklim – šo atļauju var izvēlēties, ja ir jātransportē lielgabarīta krava, taču tas nav jādara regulāri, vai arī krava ir jātransportē pa īpaši specifisku maršrutu.

Atļauja 12 kalendārajiem mēnešiem – šī atļauja tiek izvēlēta visbiežāk tādiem uzņēmumiem kā SIA LOĢISTIKAS RISINĀJUMI, ja ir zināms, ka būs jāveic bieži un regulāri lielgabarīta kravu pārvadājumi.

Atļauja uz neierobežotu termiņu – šī ir visspecifiskākā atļauja, kuru iespējams saņemt tikai Latvijas Republikā reģistrētiem transportlīdzekļiem, kuriem:

 • viens no kravas parametriem (garums, platums, augstums no brauktuves virmas) pārsniedz MK noteikumu nr. 279 2. pielikuma noteiktos lielumus, bet garums nepārsniedz 24 m, platums – 4 m un augstums no brauktuves virsmas – 4,5 m;
 • masa pārsniedz MK noteikumu nr. 279 2. pielikumā norādīto masu, bet nepārsniedz 48 tonnas
 • ass slodze ir lielāka par MK noteikumu nr. 279 2. pielikumā paredzēto, bet nepārsniedz 13 tonnas.

Lielgabarīta (negabarīta) kravu apdrošināšana

Mēs rekomendējam veikt lielgabarīta kravu apdrošināšanu pret kravas bojājumu vai bojāejas gadījumiem. SIA LOĢISTIKAS RISINĀJUMI piedāvājumā ir kravu apdrošināšana, kas nodrošinās Jūs kravu pret iespējamiem zaudējumiem, kas varētu rasties lielgabarīta kravas pārvešanas rezultātā, piemēram, dabas stihiju radītie bojājumi, transportlīdzekļa vai ceļu satiksmes negadījumi, zādzības un citi apstākļi. Negabarīta kravu apdrošināšana nav obligāta, tomēr ļoti ieteicama, ņemot vērā, ka lielgabarīta kravu pārvadājumi ir pakļauti augstākam riskam.

Uzticoties mums, Jūs uzticaties kvalitātei!

SIA LOĢISTIKAS RISINĀJUMI ilggadējā pieredze un individuāla pieeja katram klientam ļauj rast visoptimālākos un drošākos risinājumus Jūsu lielgabarīta (negabarīta) kravu pārvadājuma vajadzībām. Sazinieties ar mūsu profesionāļiem, lai saņemtu konsultāciju un cenu piedāvājumu lielgabarīta kravu pārvadājumiem!