shadow

Uz nedēļu Polijas lauksaimnieki ierobežos robežu ar Lietuvu

28/02/2024

Polijas lauksaimnieki, kuri plāno sākt nedēļu ilgu daļēju Lietuvas robežas bloķēšanu, pārbaudīs preces, kas tiek vestas pār robežu. Protesta mērķis ir uzlabot situāciju saistībā ar lauksaimniecības preču pārvadājumiem, bet tas nebūs pilnīgs bloķējums. Lauksaimnieki un varasiestāžu pārstāvji plāno pievērst uzmanību transportlīdzekļiem, kuros varētu būt lauksaimniecības produkcija.

Viņi aizdomās par Ukrainas graudu pārvadājumiem un to atgriešanos Polijā, bet oficiālā statistika to nepiekrīt. Polijas lauksaimnieki jūtas sašutuši un plāno divas jaunas blokādes pie bijušās robežas ar Vāciju un Lietuvu. Lietuvas lauksaimniecības ministra padomnieks uzskata, ka konfliktu varētu kurināt naidīgi spēki, kas nevēlas Ukrainas importu.
 

“Pārbaudot, kādas preces tiek vestas pār robežu, sākot no 1. marta plkst. 10, mēs neveidosim pilnīgu blokādi, bet mēs kopā ar Polijas valdību gribam uzraudzīt, ko transportē kravas automašīnas, īpašu uzmanību pievēršot transportlīdzekļiem, kuros varētu būt lauksaimniecības produkcija,” paziņoja Polijas lauksaimnieku pārstāvis, uzsverot, ka tas neattiecas uz privātiem transportlīdzekļiem.

Polijas lauksaimnieki pagājušajā otrdienā uzsāka jaunu protestu vilni, bloķējot aptuveni 100 ceļus uz Ukrainas robežu un piespiedu kārtā atverot divus Ukrainas dzelzceļa vagonus Medikas robežšķērsošanas punktā.